Skatt på salg av tomt

SkatteJuristen
Innlegg: 2
Registrert: 29. mars 2014 10:36

Skatt på salg av tomt

Legg innav SkatteJuristen » 29. mars 2014 11:08

Spørsmål:

Hvordan beskattes tomtesalg og kan inntektener fra salget reinvesteres i bolig?

Svar:

Når det gjelder ditt spørsmål om hvorvidt salg av tomt kan utløse skatteplikt, så ser det ut til at svaret på spørsmålet er bekreftende. I følge skatteloven § 9-3, 8. ledd, bokstav a, så gjelder skattefritaket ved boligsalg ikke tilsvarende for tomtesalg. Se for øvrig følgende artikkel:

http://krogstad.no/artikler/skatt-ved-r ... n-av-tomt/

Gå tilbake til «Skatterett»

Hvem er online

Brukere i dette forumet: Ingen registrerte brukere og 1 gjest